pondělí 3. února 2014

Vylepšení střešního boxu Hakr MagicLine

U střešního boxu Hakr MagicLine 450 mi vadilo, že po vložení předmětů jsem musel vždy kdesi zezadu vydolovávat pásek ke stažení nákladu. Nakonec jsem to vyřešil takto:

V Lídlu jsem koupil sadu suchých zipů:


Na stahovací pásek jsem na část, směřující k sponě, přilepil jednu část suchého zipu, tu měkkou (navíc je dobré uchycení prošít černou nití, přece jen ta lepící páska nedrží na jiné umělohmotné textilií spolehlivě a po čase by se mohla uvolnit):

Na víko jsem pak nalepil několik kousků protikusu, každá o délce cca 5 cm.

Nyní lze mít stahovací pásek při nakládání pěkně dostupný po celou dobu a po naložení nákladu stačí jen odepnout ze zipu a je to - už žádné hledání.


Poznámka 1: na obrázku můžete vidět malé schůdky  - velmi praktické zejména pokud máte vyšší auto, lze z nich v pohodě dosáhnout na náklad v boxu:
Poznámka 2: střešní box je poměrně široký a při naložení trpěl tím, že přední část nebyla pořádně překryta - na obrázku je vidět, jak ještě na kraji boxu vrchní část překrývá spodní, ale vepředu uprostřed naopak spodní část mírně vystupuje z bílé překryvné - v praxi pak při jízdě touto mezerou pronikaly  nečistoty a voda.


Výrobce při reklamací vyztužil spodní víko profily, ale to moc nepomohlo. Nakonec jsem si udělal ze zbytku elektrikářské lišty malé plastové elko a nalepil pružným lepidlem ke spodní hraně  vrchní části :

Po zavření se tak přední vrchní část "zahákne" za spodní a tak jsou oba díly správně překryté - při otevírání stačí víko rukou jen trochu "vyklonit" a háček se uvolní.

Žádné komentáře:

Okomentovat