úterý 8. dubna 2014

Jak si vyhledat ubytování

Tady je seznam míst na internetu, kde lze vyhledat ubytování pro cesty:

klasika pro ubytování, ale v poslední době se mi zdá, že nabídky nejsou často tak výhodné a na místě si lze domluvit lepší cenu. Ne vždy, ne všude. Dobré bývají nabídky na poslední volné pokoje.

(hlavně mobilní verze nabízí více možností pro hledání)


Nabízí "lepší" hotely, například z řetězce Holiday Inn Express. Mimo sezónu nabízejí zajímavé slevy na ubytování v rozmezí 40-80€ za čtyřlůžkový pokoj a to včetně snídaně. Express je umístěn především v blízkosti letišť a jiných dopravních uzlů, většinou se snadným napojením na střed města hromadnou dopravou. Parkování bývá zpoplatněno, ale jak je mi záhadou - v některých hotelech, i přes inzerovanou cenu, nic nechtěli s tím, že to mají proto, aby odradili od parkování lidi z okolních kancelářských budov. Jinde zase nabídli několik alternativ, od pár eur k cca patnácti eurům. Na webu byla uvedena vždy ta nejvyšší možná cena.

http://ibisbudgethotel.ibis.com/gb/home/index.shtml
(některá místa mají i s dobrou lokalitu - ale většinou spíše na okraji měst a u dálnic - provoz 24h - jsou to o třídu lepší než F1). Pokoje mají jen se základním vybavením, ale to je většinou nové a nepotřebované. Sociální zařízení je na každém pokoji. Najdou se negativní výjimky, ale není jich moc (moje statistika: 5 zařízení, 3 působící perfektním dojmem, jedno trochu horším a jedno trochu podprůměrné). Lze to shrnout tak, že pokud je ve městě cca 40 hotelů, bude se hodnocení F1 pohybovat někde mezi 35-40 místem, Ibid budget někde mezi 15-25 místem.


http://www.hotelf1.com/gb/home/index.shtml
Použitelné hlavně ve Francii. Hotely F1 nejsou obecně velmi kvalitní - mají sdílené sociální zařízení ve formě jakýchsi kóji a na vybavení je znát určitá opotřebovanost. Najdou se světlé vyjímky, ale obecně je to velmi základní forma ubytování (moje statistika: z pěti zařízení jedno slušné, tři nic moc a páté “už nikdy více”).


http://www.hotelbb.de/en/portal/index.html
Obvyklá cena za osobu a noc: 17-30 (4 lůžkový pokoj)Síť hotelu B&B nabízí obvykle ubytování blízko středu měst (ale ne přímo v centru) a slušný standard v ceně 60-120€ za čtyřlůžkový pokoj. Ale zařízení se dost liší, někde se přibližuje standardu Holiday/Express in, někde se zase naopak jedná o lepší Ibis Budget. V ceně není snídaně.

https://www.google.com/hotels/
vyhledavá v databázi Google, ale někdy stačí i mrknout do google map a obklikat si jejich možnosti ubytovani

Žádné komentáře:

Okomentovat